Karlovy Vary chtějí naučit obyvatele pít léčivé prameny

Cílem kampaně #PijuPrameny, jejíž 2. ročník pořádá Infocentrum města Karlovy Vary, je i nadále informovat obyvatele o jedinečnosti a prospěšnosti místních pramenů, jež jsou základem historie města již téměř 700 let. Prameny obsahují bohatou škálu přírodních látek, které prospívají tělu i duši. Jejich potenciál však stále zůstává ze strany obyvatel města podvyužitý, přestože karlovarské prameny jsou známé po celém světě.

Druhý ročník kampaně #PijuPrameny má ambici rozšířit povědomí o významu léčebných pramenů pro zdraví a pohodu obyvatel Karlových Varů. Novinkou je spolupráce s významnými karlovarskými hotely Imperial, Thermal, Prezident a Karlsbad Grande Madonna. Zapojené hotely budou společně s Alžbětinými lázněmi a Institutem lázeňství a balneologie nabízet zájemcům možnost konzultace s lázeňským lékařem, který předepíše pitnou kúru na míru. Tato spolupráce umožní obyvatelům města Karlovy Vary zažít jedinečnou lázeňskou atmosféru a využít léčivých pramenů.

Také letošní ročník kampaně zaštítí významné karlovarské osobnosti. Primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová bude jedním z ambasadorů a aktivně podpoří tuto iniciativu. K ní se přidá archeolog a historik Jiří Klsák společně s Michaelou Moc Káčerkovou, ředitelkou Karlovarského symfonického orchestru.

Registrace do programu #PijuPrameny je dostupná na webové stránce PijuPrameny.cz od 1. února. Po 14. únoru obdrží zaregistrovaní zájemci další informace o vstupním vyšetření a dalších krocích pro zahájení pitné kúry.

Zahájení pitné kúry letos proběhne v neděli 3. března v podvečer na Mlýnské kolonádě, kde se sejdou obyvatelé města, hosté a ambasadoři kampaně. Tento slavnostní moment podpoří začátek měsíce vody, který bude věnován pitné kúře z termominerálních pramenů.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down