Konference ENERGOfest: Společná cesta k energetické udržitelnosti ve vašem regionu

Národní síť Místních akčních skupin ČR připravuje 8. a 9. dubna 2024 se svými partnery unikátní dvoudenní konferenci ENERGOfest zaměřenou na komunitní energetiku a energetické úspory. Může být proto zajímavá a inspirující nejen pro pracovníky místních akčních skupin, ale i pro zástupce obcí a jejich energetické manažery.

V dnešní době se stále více obcí a měst zaměřuje na otázky energetické účinnosti a udržitelnosti. Tato témata jsou klíčová pro budoucnost našich komunit, a právě proto se stávají středem pozornosti v rámci různých iniciativ a akcí.

 * V čem bude ENERGOfest unikátní? Vše na jednom místě během dvou dnů. Nejen zástupci veřejné správy, ale i expertii a profesionálové představí nejnovější trendy v energetice a poskytnou ucelený obraz současné situace v komunitní energetice a energetických úsporách.

Individuální poradenství: Naše akce vám poskytne možnost setkat se s odborníky a diskutovat o konkrétních řešeních, popř s nimi dohodnout další spolupráci

Inspirace z praxe: návštěvníci uslyší příběhy a tipy od těch, kteří již úspěšně realizují projekty v oblasti komunitní energetiky a energetických úspor.

Naším cílem je, aby účastníci odcházeli s relevantními informacemi a jednoduchou „kuchařkou“- základními kroky – jak ve své obci postupovat.

* Proč byste měli přijít a co bude pro vás připraveno? Jednou větou: Návštěvníci ENERGOfestu, budou mít příležitost získat ucelený náhled na aktuální trendy v oblasti energetických úspor a komunitní energetiky a návod, jak nastartovat.

Na programu budou nejen semináře o dotačních příležitostech, ale také příklady dobré (ale i špatné) praxe v oblasti energetických úspor, které povedou experti z Centra pasivního domu.

Druhý den budou i speciální workshopy s Michalem Svobodou, který je expertem na komunitní energetiku a má zkušenosti s facilitací energetických společenství. Současně vystoupí zástupci MAS Hlinecko, kteří mají za sebou úspěšné participativní jednání o vstupu komunity do soukromé investice Větrného parku na svém území.

Ale stejně užitečné, a možná ještě užitečnější, budou setkání s lidmi, kteří jsou na stejné startovní čáře, jako vy. Lidé z místních akčních skupin, obcí, firem, vzájemně a otevřeně proberou svoje problémy i cíle a s trochou štěstí najdou partnery na cestu energetickou transformací.

* Kdy a kde se bude ENERGOfest konat? ENERGOfest se bude konat ve dnech 8. a 9. dubna 2024 na ČVUT – Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6 – Dejvice).

* Kde se čtenáři dozvědí další informace? Na našich stránkách: https://www.nsmascr.cz/pro-mas/akce-1/energofest/ , kde naleznete veškeré informace, ale i přihlašovací formulář.

/jh/

Oblasti komunitní energetiky, energetických společenství a energetické udržitelnosti jsme se věnovali například zde: https://moderniobec.cz/stredocesky-kraj-a-svaz-moderni-energetiky-spojuji-sily-v-dekarbonizaci-regionalni-energetiky/ , zde: https://moderniobec.cz/vlastnici-jsou-mytus-aneb-co-si-cesi-mysli-o-komunitni-energetice-v-bytovych-domech/ a zde: https://moderniobec.cz/senat-dnes-dal-zelenou-komunitni-energetice-novela-energetickeho-zakona-lex-oze-ii-miri-k-prezidentovu-podpisu/ .

Na snímku nahoře: Účastníci exkurze za příklady dobré praxe v komunitní energetice na Opavsku naslouchají výkladu Václava Hona, iniciátora projektu vytápění 20 rodinných domů z kotelny nábytkářské továrny, vlevo starosta Skřipova Radim Čech. Obec již 15 let vytápí budovu ZŠ dřevními peletami, loni byla škola zateplena, vybavena rekuperačním větráním a na střeše vznikla FV elektrárna.*

Foto: archiv NS MAS ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down