Město Frýdek-Místek se snaží vlastními silami zajistit zubní pohotovost

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Po měsících jednání se zřizovatelem služby Moravskoslezským krajem a stomatology, které nepřineslo výsledek, radnice volí nový postup. Nabízí finance přímo těm stomatologům, kteří budou ošetřovat pacienty v rámci pohotovosti alespoň o víkendech a svátcích.

Město Frýdek-Místek pokračuje v úsilí zajistit svým obyvatelům zubní pohotovost. Impuls ke znovuobnovení služby vzešel z radnice na konci roku 2021. Žádné z několika původně slibných jednání se zřizovatelem služby Moravskoslezským krajem a se zástupci stomatologů však zatím nepřineslo kýžený výsledek, legislativně je totiž situace velmi nejasná. Radnice ale nepolevuje a přichází s nadstandardní nabídkou. Uvolnila ze svého rozpočtu dva miliony korun na rok pro zubaře nebo instituce na území města na provozování zubní pohotovosti.

Potřebné, i když nesystémové řešení

„Vyčerpali jsme všechny ostatní možnosti na zřízení zubní pohotovosti ve Frýdku-Místku. Jednali jsme s krajem, Nemocnicí ve Frýdku-Místku, Oblastní stomatologickou komorou. Přesto nadále usilujeme o fungující zubní pohotovost. Nakonec jsme při dalších jednáních se stomatology dospěli k vypsání dotačního titulu. Finance uvolníme zubařům, kteří zřídí ve městě zubní pohotovost alespoň o víkendech a svátcích,“ vysvětlil primátor Petr Korč.

O provozování zubní pohotovosti se mohou ucházet místní zubaři nebo zdravotnické instituce, kteří získají od města kompenzaci. „Dotace od města jim uhradí zvýšené náklady související s navíc odpracovanými hodinami,“ upřesnil náměstek pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Marcel Sikora.

„Vnímám, že nejde o systémové řešení, ale v současné době to je jediná cesta, jak s pomocí dotace zřídit pohotovostní službu. Samozřejmě se nebráníme dalším jednáním. Naším společným cílem stále je a musí být stabilní a fungující zubní pohotovost,“ uzavřel primátor. Město následně zveřejní pro potenciální zájemce podrobnosti o podmínkách a rozsahu požadované pohotovostní služby.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down