Město Liberec spustilo čtvrtý ročník participativního rozpočtu

Liberecká radnice má připraveno 10 milionů korun, aby už počtvrté podpořila nápady obyvatel na vylepšení veřejného prostoru ve městě v rámci participativního rozpočtu.

Participativní rozpočet bude letos už čtvrtým ročníkem tohoto projektu, který představuje  inovativní  nástroj zlepšující komunikaci mezi radnicí města Liberec a občany při rozhodování o rozdělení části financí z městského rozpočtu na konkrétní projekty. Obyvatelé města podávají návrhy na úpravy veřejného prostoru, magistrát posuzuje realizovatelnost těchto návrhů a  vyvrcholením procesu je veřejné hlasování o tom, které návrhy mají být z peněz participativního rozpočtu realizovány.

Návrhy se podávají do konce května

Těší mě neutuchající zájem Liberečanů o participativní rozpočet. Vzhledem k velkému počtu projektů, které lidé loni přihlásili, jsme se rozhodli navýšit částku na rovných 10 milionů korun. Nápady, jak zútulnit naše město, mohou Liberečané posílat od 1. dubna do 31. května. Opět se soutěží ve 3 kategoriích – supervelký projekt do 2 milionů korun, velké projekty do 1 milionu korun a malé projekty do 400 tisíc korun,“ uvedl Jan Hruška, náměstek primátora pro městské bydlení a místní Agendu 21.

Město Liberec ze svého rozpočtu vyčlenilo 10 milionů korun. Tato částka bude využita v období dvou let po skončení hlasování, případně bude převedena do rozpočtu následujícího roku s tím, že musí být vynaložena na návrhy občanů. Díky spolupráci radnice a občanů se v minulých letech podařilo zrealizovat řadu projektů, které se věnovaly například úpravě dětských hřišť, umístění soch do veřejného prostoru, rekultivaci zeleně a veřejného prostranství, oživení míst ke společnému setkávání, opravě turistické vyhlídky nebo části cyklostezek.*

Veškeré informace a kontakty najdou zájemci na webu: participace.mobilnirozhlas.cz/tvorimeliberec.

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down