Městská policie Ústí nad Labem získala pět nových vozidel

Členové Městské policie Ústí nad Labem slavnostně převzali z rukou primátora Petra Nedvědického pět nových služebních vozidel. Jedná se o historicky nejpočetnější jednorázovou obnovu vozového parku za dobu existence městské policie. 

Strážníci v Ústí nad Labem mohou využívat pro svou činnost pět nových vozidel – dvě Dacie Duster (SUV) a tři Škody Scala (hatchback). Došlo k výrazné obnově vozového parku městské policie, což povede ke snížení provozních nákladů. „Auta, která vyřazujeme, jsou stará osm až deset let. Některá mají najeto i přes 300 tisíc kilometrů, jsou za hranicí své životnosti,“ sdělil ředitel městské policie v Ústí nad Labem  Pavel Bakule s tím, že dosluhující vozidla už neodpovídají současným požadavkům strážníků na řádný výkon služby.

Nová policejní auta mají například výstražné rozhlasové zařízení, modrá signální světla v přední masce i v zadní části. Nechybí ani radiostanice, díky které se může hlídka domlouvat s operačním střediskem, mateřskou policejní služebnou nebo s dalšími hlídkami ve městě. „Všechna vozidla máme na satelitním sledování, to znamená, že lidé v operačním středisku mají přesný přehled, kde se dané vozidlo pohybuje a jakou rychlostí,“ poznamenal Pavel Bakule.

Největší obnova vozového parku

Pořídit nové automobily bylo možné díky dobrému hospodaření města. „Na nákup jsme využili prostředky z přebytku hospodaření za loňský rok. Jedná se o historicky nejpočetnější jednorázovou obnovu vozového parku za celou dobu existence městské policie ve městě,“ uvedl primátor Petr Nedvědický. Náklady na pořízení vozů dosahují téměř
2,5 milionu bez DPH.

V současné době disponuje městská policie dvaceti vozidly, včetně dvou sanitních vozů určených pro převoz podnapilých osob do protialkoholní záchytné stanice v Teplicích nebo agresivních osob k vyšetření do Masarykovy nemocnice. Strážníci mají k dispozici jedno nákladní vozidlo, které je určené především na likvidaci černých skládek.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down