Nová aplikace sdílí informace o příspěvkových organizacích Olomouckého kraje

Olomoucký kraj spustil veřejnou část webové aplikace Rejstřík příspěvkových organizací Olomouckého kraje, která přehledně poskytuje informace o všech příspěvkových organizacích zřizovaných Olomouckým krajem. Těch je celkem 145 a spadají do oblastí školství, kultury, dopravy, sociálních věcí a zdravotnictví.

„V rejstříku jsou uvedeny základní údaje o našich příspěvkových organizacích jako je sídlo, oficiální e-mail nebo telefon. Zájemci v aplikaci dále najdou informace k datové schránce či odkaz na webové stránky organizace. Mezi údaji nechybí ani kontakty na důležité osoby v rámci organizace,“ přibližuje Petr Lysek, radní Olomouckého kraje pro SMART technologie, transparenci a investice.

K dispozici i přehled nepotřebného majetku

Aplikace dále veřejnosti otevírá některé významné organizační dokumenty, kterými jsou zřizovací listiny, výroční zprávy nebo schémata organizačních struktur jednotlivých organizací. Velkým přínosem rejstříku je také přehled nepotřebného majetku, který nabízí příspěvkové organizace k prodeji. U každé nabídky jsou uvedeny všechny důležité informace včetně popisu nepotřebného majetku, kontaktní osoby, případně přílohy s fotografiemi nebo doplňujícími údaji.

„Jsem velmi rád, že krajský úřad spouští veřejnou část aplikace, ve které zájemci najdou kompletní informace o všech našich příspěvkových organizacích pohromadě na jednom místě, a to na pouhých pár kliknutí myší. Úřad bude více otevřený a transparentní. Jsem přesvědčen, že to může být přínosné a že výhody ocení hlavně ti, kteří pracují s daty,“ doplňuje Lubomír Baláš, ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Všechny důležité informace, odkazy nebo dokumenty příspěvkových organizací jsou veřejnosti dostupné prostřednictvím webové aplikace Rejstřík příspěvkových organizací Olomouckého kraje, která je dostupná pod odkazem verejnyportalpo.olkraj.cz nebo v sekci Organizace zřizované Olomouckým krajem na stránkách Olomouckého kraje olkraj.cz.

/tz/*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down