Nová výstava v Plzni přibližuje dění v centru

Centrum v centru dění je název nové výstavy, kterou si obyvatelé i návštěvníci západočeské metropole mohou prohlédnout na výstavních panelech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje ve Smetanových sadech. Útvar koncepce a rozvoje města Plzně se snaží občanům přiblížit, na co je třeba pamatovat při revitalizaci centrální oblasti, aby se v ní lidé cítili příjemně. Výstava potrvá do 31. srpna.

„V centru města najdete celou řadu krásných míst, budov či veřejných prostranství. Mimo to se zde však nachází spousta lokalit, o které je třeba pečovat důsledněji,“ řekl náměstek plzeňského primátora Pavel Bosák. „Město má zpracovaný dokument, který se týká revitalizace centrální oblasti města. Výstava představuje sedm principů, které z tohoto dokumentu vycházejí a přibližuje hlavní body, kterými bychom se měli při revitalizaci centra města řídit,“ dodal.

„Revitalizace jakékoliv části města je dlouhodobý proces, při kterém je vždy potřeba mít nějaké ‚noty‘, jakési zásady. Právě tvorba koncepčních dokumentů je jedním z hlavních úkolů Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně,“ vysvětlila ředitelka Irena Vostracká. „Pro revitalizaci centrální oblasti města právě takovýto dokument náš útvar připravil a nyní ho chceme v jednoduchých bodech představit i široké veřejnosti,“ doplnila.

Co tvoří centrum Plzně

Centrum Plzně není jen historické jádro. Je to širší oblast, která plní a má plnit řadu funkcí pro dobrý chod města a zároveň být vizitkou města s nejvyšším standardem. To znamená, že bydlení v centru má být kvalitní, služby dostatečné až nadstandardní, parky a nábřeží krásné s náročnější úpravou i údržbou, veřejná prostranství příjemná a nabízející místa pro odpočinek i každodenní zastavení. To je stav zdravého centra.

Jak docílit toho, aby se plzeňské centrum stalo místem, které tepe životem, kde jeho obyvatelé rádi tráví volný čas a kam se lidé z okolí nadšeně vracejí? Jaké konkrétní principy musí být následovány, abychom našli správné řešení? Odpovědi na tyto a další otázky přináší výstava Centrum v centru dění.*

Více informací o Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně i o dokumentu Revitalizace centrální oblasti na: ukr.plzen.eu.

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down