Poříční oddělení Policie ČR v Praze má modernizovaná stání pro služební plavidla

Pražské poříční oddělení Policie ČR má nově upravená stání pro služební plavidla. Významně se tím zlepší akceschopnost Policie ČR na Vltavě i celého Integrovaného záchranného systému. Nové plovoucí garáže na Veslařském ostrově umožňují bezpečné stání pro pět lodí a přístup k nim za každého počasí.

Moderní projekt, nové plovoucí garáže,  ve čtvrtek 11. dubna v Praze slavnostně uvedli do provozu primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, náměstek ministra dopravy Václav Bernard, policejní prezident genpor. Martin Vondrášek a Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC ČR).

„To, že Ředitelství vodních cest ČR vybavilo stání služebních plavidel poříčního oddělení Policie ČR v Praze na Veslařském ostrově plovoucím molem s dalbami, které umožňují bezpečné stání služebních plavidel i za největších povodní, je dobrou zprávou pro Pražany. Je tím posílena bezpečnost, která je pro vedení Prahu jednou z největších priorit,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda.

„Ministerstvo dopravy dlouhodobě podporuje rozvoj vodní dopravy. Nestačí jen stavět vodní cesty a přístaviště, ale je potřeba zajistit i zázemí pro bezpečnost na vodě. Význam činnosti policie na českých vodních cestách dále narůstá spolu se zvyšujícím se počtem malých rekreačních plavidel,“ prohlásil Václav Bernard, náměstek ministra dopravy.

„Pražské poříční oddělení zajišťuje širokou a zároveň vysoce specifickou škálu činností souvisejících s bezpečností na vodních plochách, k čemuž potřebuje kvalitní zázemí pro personál a také pro používanou techniku. Těší mě, že se za výrazného přispění Státního fondu dopravní infrastruktury podařilo vybudovat tolik potřebné plovoucí garáže,“ poděkoval policejní prezident genpor. Martin Vondrášek.

Kryté garáže financoval Státní fond dopravní infrastruktury

Stání tvoří dvě kryté garáže pro služební plavidla zajišťující dozorovou činnost a zásahy policie na řece. Jedno ze stání disponuje zdvihacím zařízením umožňujícím vyzdvihnout loď o hmotnosti až 10 tun do výše metr nad hladinu pro pravidelnou kontrolu a údržbu. Molo se také může pohybovat s hladinou Vltavy, garáže tak neohrozí ani největší povodně, jaké Praha zažila v roce 2002.

Celkové náklady na vybudování dosáhly částky 23,1 milionu korun vč. DPH a financoval je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavbu realizovala společnost Metrostav DIZ, s.r.o.

„Ředitelství vodních cest ČR v rámci své investiční akce vybavilo v roce 2015 stání služebních plavidel na Veslařském ostrově plovoucím molem s dalbami. V loňském roce jsme molo modernizovali a doplnili o nové plovoucí garáže, které poskytují ochranu proti povětrnostním vlivům,“ popisuje Lubomír Fojtů, ředitel ŘVC ČR.*

/zr/

Nové plovoucí garáže na Vltavě pro pražské poříční oddělení Policie ČR na veslařském ostrově

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down