Vedení plzeňské policie získalo díky daru od města nové služební vozidlo

Novou ‚pojízdnou kanceláří‘ disponuje dopravní inspektorát Městského ředitelství policie Plzeň. Vozidlo značky VW Crafter bylo pořízeno z finančních prostředků, které poskytlo město Plzeň jako dar Krajskému ředitelství policie Plzeňského kraje. 

„Spolupráce města Plzně a Policie ČR je zásadní pro zajištění bezpečnosti na území města Plzně. Proto státní policii dlouhodobě podporujeme a téměř každý rok finančně přispíváme na potřebnou techniku. Tentokrát jsme poskytli dva miliony korun na vozidlo, které bude sloužit především pro kontrolu nákladní, kamionové a autobusové dopravy,“ uvedl Roman Zarzycký, primátor města Plzně.

„Práce policistů ani dalších členů složek integrovaného záchranného systému není jednoduchá, osobně si jí velmi vážím, i proto se snažíme o jejich podporu. Kromě Policie ČR přispívá město Plzeň na nákup potřebné techniky také hasičům a zdravotnickým záchranářům,“ dodal Jiří Winkelhöfer, radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Nové vozidlo pomůže hlavně při dopravních kontrolách

Vozidlo, které policisté obdrželi, je kategorie N1, tovární značky Volkswagen Crafter, rok výroby 2023, s obsahem motoru 2,0 TDi – 130kW, emisní třídou EURO 6, s předními i zadními parkovacími senzory a dvouzónovou automatickou klimatizací.  K výbavě vozu patří elektrocentrála, výpočetní technika včetně externího monitoru, lednička, navigace, dva kanystry a zásuvky na uložení tiskopisů. Vozidlo bude k využití dopravního inspektorátu Městského ředitelství policie Plzeň, které ho bude využívat především při kontrolách nákladní, kamionové a autobusové dopravy na území města Plzně a k úkonům s takovouto kontrolou spojených. Vozidlo má také prostor na uložení vah na kontrolu hmotnosti nákladu. Přetížené kamiony totiž poškozují komunikace a mosty.

Jménem Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje bych chtěl vyjádřit poděkování za dlouhodobou profesionální spolupráci a podporu ze strany města Plzně. Mě i mé kolegy těší, že i v letošním roce jsme byli ze strany plzeňského magistrátu podpořeni, a to darem v podobě vozidla Volkswagen Crafter, které bude v rámci plnění služebních úkolů využíváno kolegy z plzeňského městského ředitelství, zejména v oblasti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,” uvedl ředitel krajského ředitelství brigádní generál Petr Macháček.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down