Představitelé Asociace dobrovolných svazků obcí ČR jednali se zástupci jihočeských mikroregionů

Historicky poprvé se v prostorách hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje konala informativní schůzka jihočeských mikroregionů s Asociací dobrovolných svazků obcí ČR (Asociace DSO ČR).  Ta vznikla v lednu letošního roku ve Středočeském kraji a chce svou činností navázat na již existující projekty Svazu měst a obcí ČR, prohloubit spolupráci mezi obcemi a zajistit efektivnější poskytování veřejných služeb obyvatelům zejména menších vesnic.

Účastníky informativního setkání přivítal náměstek jihočeského hejtmana Pavel Hroch spolu s Viktorem Liškou, který stojí v čele Asociace dobrovolných svazků obcí ČR a zároveň je předsedou středočeského Mikroregionu Voticko. Pavel Hroch přitom připustil, že ačkoli vítá každou iniciativu vedoucí ke zlepšení života v malých obcích, je ke vzniku středočeské mutace již existujících jihočeských spolků skeptický.

Zájmy malých obcí je potřeba bránit a vítám každou iniciativu, která je v tomto ohledu úspěšná. Zároveň se však z pohledu Jihočeského kraje musím zamyslet nad tím, zda je vznik další organizace hájící zájmy obcí nezbytný. Už dnes přece existuje velké množství fungujících neziskovek s totožným zaměřením, které mají navíc sídlo přímo v Jihočeském kraji a dobře tak znají místní poměry,“ zamyslel se Pavel Hroch a ocenil těmito slovy vynikající spolupráci obcí na jihu Čech s jihočeskými místními akčními skupinami, Sdružením měst a obcí Jihočeského kraje, Sdružením místních samospráv Jihočeského kraje či s jihočeským Spolkem pro obnovu venkova, které mají obdobnou náplň činnosti jako Asociace DSO ČR.*

O Asociaci dobrovolných svazků obcí ČR jsme psali mj. zde: https://moderniobec.cz/v-prazskem-sidle-stredoceskeho-kraje-byla-dnes-zalozena-asociace-dobrovolnych-svazku-obci-cr/ či zde: https://moderniobec.cz/stitek/spolecenstvi-obci/ .

/tz/

Na snímku: Záběr ze setkání zástupců mikroregionů Jihočeského kraje s představiteli Asociace dobrovolných svazků obcí ČR v sídle Jihočeského kraje

Foto: archiv Jihočeského kraje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down