Prostějov otevřel Výdejnu potravinové pomoci

Město Prostějov spustilo tento měsíc novou formu pomoci potřebným. Jedná se o výdejnu potravin určenou pro občany ve složité životní situaci, kteří potřebují potravinovou pomoc.

Potravinová pomoc se v Prostějově vydává zejména matkám s dětmi, potřebným rodinám, seniorům, osobám registrovaným na úřadě práce a dalším. Pomoc je poskytována zdarma.

„Na výdejně stačí sdělit základní osobní údaje, důvod využití výdejny a následně dostanete balíček potravin. Pro další výdeje bude vystavena kartička s určenými daty a časy, ty jsou obvykle v týdenním intervalu. Je potřeba si s sebou vzít tašku na odnesení potravin,“ vysvětlila náměstkyně pro sociální oblast Marcela Župková.

Potravinová výdejna se nachází na adrese Svatoplukova 29, Prostějov. Výdeje potravin probíhají v pondělí mezi 13. a 15. hodinou a v pátek mezi 10. a 12. hodinou. Jde o projekt Potravinové banky ve spolupráci a s finanční podporou Olomouckého kraje. Provozovatelem služby je Azylové centrum Prostějov, o. p. s.

Ke zřízení a provozu této služby významně přispělo Statutární město Prostějov a jeho představitelé, nejen finanční částkou na provoz, ale i vstřícným přístupem a ochotou koncepčně řešit problémy sociálně znevýhodněných obyvatel.

/tz/*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down