Rychvald rozšířil Senior taxi, teď vozí seniory i k pekárně a marketu

Radní města Rychvald na Karvinsku se rozhodli rozšířit službu Senior taxi. Zatímco dříve vozil městský taxík seniory jen do centra na náměstí Míru a k točně trolejbusů v Ostravě-Michálkovicích, teď je dopraví i na nákupy do Penny marketu nebo Rychvaldské pekárny i k místnímu hřbitovu.

Radnice zároveň změnila provozovatele služby. „S předchozím provozovatelem služby Senior taxi už lidé nebyli příliš spokojení, začali se množit stížnosti. Věřím, že teď to bude mnohem lepší. V rámci výběru nového provozovatele jsme udělali vše pro to, aby se spokojenost s taxíkem pro seniory zvýšila, to je pro nás zásadní,“ vysvětlila Dagmar Pížová, starostka Rychvaldu.

V souvislosti s inflací a vývojem ekonomiky se zvýšila cena služby. „Cena za jednu jízdu se Senior Taxi se zvýšila na 20 korun, ale pořád je to spíše symbolická částka,“ dodala Dagmar Pížová.

V Rychvaldu službu Senior taxi doplňuje i Hospital taxi

Město Rychvald zároveň provozuje Hospital taxi, tam se podmínky nezměnily. Senioři nebo hendikepovaní ho mohou využít při cestách do všech zdravotnických zařízení v Orlové a Bohumíně, ale také do Městské nemocnice Ostrava Fifejdy, Fakultní nemocnice Ostrava, Nemocnice Agel ve Vítkovicích, Modrého pavilonu ve Slezské Ostravě i do nemocnic v Karviné-Ráji a Havířově.*

O službě Senior taxi jsme psali například zde: https://moderniobec.cz/zajem-o-vyuzivani-sluzby-senior-taxi-ve-frydku-mistku-narusta/.

O Rychvaldu jsme psali například zde: https://moderniobec.cz/prihranicni-mesta-chteji-spolecne-bojovat-proti-spatnemu-ovzdusi/ a zde: https://moderniobec.cz/bohumin-vykazal-kamiony-z-rychvaldske-ulice-zakaz-zacina-uz-v-rychvaldu-a-dolni-lutyni/ či zde: https://moderniobec.cz/tvari-kvetnoveho-vydani-moderni-obce-je-starostka-rychvaldu-sarka-kapkova/.

/zr/

Na snímku: Město Rychvald rozšiřuje službu Senior taxi

Foto: archiv Rychvaldského zpravodaje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down