Skupina ČEZ představí jaderné elektrárny Temelín a Dukovany v základních a středních školách. Zájemci o interaktivní projekt Setkání s energií se už mohou hlásit

Skupina ČEZ dnes spustila zajímavý vzdělávací program pro základní a střední školy. Interaktivní projekt Setkání s energií je vhodný pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a pro studenty středních škol. Školy, které mají o netradiční semináře s energetickými odborníky zájem, se od dnešního dne mohou registrovat na www.cez.cz/setkanisenergii.

Virtuální prohlídky jaderných elektráren Temelín a Dukovany, netradiční fyzikální pokusy, a především diskuze s odborníky na energetiku. Takové jsou hlavní body devadesátiminutového programu Setkání s energií, který ČEZ od dubna zdarma spouští pro základní a střední školy.

Skupina ČEZ dá žákům a studentům virtuálně nahlédnout do nejstřeženějších míst českých jaderných elektráren

Ze zkušenosti víme, že učitelé mají o naše vzdělávací projekty velký zájem. Navíc čím je program interaktivnější a názornější, je pro studenty zajímavější. Proto jsme doplnili povídání odborníků o co nejvíc fyzikálních pokusů. Díky virtuální realitě ReakTour si děti budou moci technologii prohlédnout téměř naživo,“ uvedla Kateřina Bartůšková, vedoucí útvaru informační centra a vzdělávání Skupiny ČEZ.

Studenti se díky speciálním brýlím s virtuální realitou podívají do nejstřeženějších a nejzajímavějších míst českých jaderných elektráren, například do reaktorových sálů, velínů nebo vnitřků chladicích věží. Srozumitelnou a zábavnou formou odborníci školákům představí současné trendy v energetice. Tématem diskuze budou především jaderné a obnovitelné zdroje, ale i malé modulární reaktory, elektromobilita nebo ukládání energií. „Budeme rádi, pokud setkání studenty zaujmou a třeba je i motivují pro práci v energetice, která je bezesporu fascinujícím oborem budoucnosti,“ dodala Kateřina Bartůšková.

První seminář se uskuteční 8. dubna na Gymnáziu v Soběslavi v jižních Čechách. Setkání s energií je součástí rozsáhlého vzdělávacího programu Skupiny ČEZ. Projekt je pro školy zdarma a objednat si ho mohou na www.cez.cz/setkanisenergii. Ještě do konce školního roku má ČEZ v plánu stihnout minimálně šest desítek setkání ve školách po celé České republice. /zr/*

O aktivitách Skupiny ČEZ jsme psali například zde: https://moderniobec.cz/bezemisni-teplo-proudi-z-temelina-do-ceskych-budejovic-zatim-ve-zkusebnim-provozu/, zde: https://moderniobec.cz/mesto-kraliky-ceka-posilovani-distribucni-site-i-zeleznicni-dopravy/ a zde: https://moderniobec.cz/osvetleni-za-korunu-malym-obcim-snizuje-spotrebu-elektriny-o-80-procent/ .

Ilustrační foto: archiv Skupiny ČEZ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down