Startuje ekologická kampaň Týden bez odpadu

Týden bez odpadu (Zero Waste Week) je mezinárodní ekologická kampaň na snížení odpadu na skládkách a koná se každoročně v září (letos 11.–17. 9.). Jedná se o nekomerční kampaň, která demonstruje prostředky a metody ke snížení plýtvání, vytváří komunitní podporu a zvyšuje povědomí o problému plýtvání a znečištění životního prostředí.

 

Cílem Zero Waste Week je snížit množství odpadu na skládkách, zvýšit recyklaci a povzbudit lidi, aby se zapojili do oběhového hospodářství. Kampaň také propaguje opětovné použití plastů a svědomitou recyklaci, aby se snížilo množství odpadu posílaného na skládky nebo ke spalování.

Patronem letošního Týdne bez odpadu se stala společnost TIERRA VERDE, která při této příležitosti představuje vratnou lahev, kterou v TIERRA VERDE vyvinuli jako další krok v minimalizaci plastového odpadu. Litrová lahev dostala jedinečný tvar, aby byla snadno rozeznatelná od stávajících produktů a díky širokému hrdlu je vhodná na tekuté i sypké produkty. Zákazníci ji mohou vrátit zpátky do prodejny, nebo dále používat při bezbalovém nakupování.

Akce letošního 7. ročník Týdne bez odpadu v Česku probíhají ve druhém zářijovém týdnu od 11. 9. do 17. 9. pod taktovkou týmu Zerowasters a můžete se zapojit do řady bezodpadových aktivit, jako jsou SWAPy, pikniky, promítání, přednášky, či Celosvětový úklidový den. Nebo se třeba přidat online z pohodlí domova a přihlásit se k zero waste výzvě.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down