V Českých Budějovicích finišuje výstavba tělocvičen při ZŠ Dukelská a ZŠ Máj I

Českobudějovičtí školáci se už za pár měsíců mohou těšit na nové sportovní haly. Měly by začít fungovat od nového školního roku.

„Snažíme se zajistit Budějčákům moderní a bezpečná místa, kde budou moci sportovat. Nedávno jsme dali hlavně dětem k dispozici venkovní hřiště u třech základních škol – Naše plácky. Zároveň vnímáme, že musíme rozšiřovat i vnitřní prostory pro školní výuku, protože tělocvičny mnohdy kapacitně nedostačují. Ve dvou budějovických základních školách se ale situace už brzy změní,“ prohlásil Petr Maroš, 1. náměstek primátorky Českých Budějovic.

Přístavba sportovní haly ve dvorním traktu v areálu Základní školy Dukelská začala vloni v květnu a skončí v červnu. Funkčně navazuje na úsek tělovýchovy ve východním křídle budovy, má dvě nadzemní podloží a pod nimi se počítá s hromadnou garáží pro dlouhodobé parkování i nekrytým parkovacím stáním. Stavba propojí původní tělocvičnu s hlavní chodbou školy. „Na střeše bude oplocená terasa přístupná krytou lávkou z úrovně třetího patra. Přístavbou výtahu zajistíme bezbariérový přístup. Ta nosná konstrukce tělocvičny je z prefabrikovaného skeletu,“ přiblížil Petr Maroš.

Další sportovní hala se staví také na ZŠ Máj I, kde vzniknou dva cvičební sály, posilovna a zázemí se šatnami a umývárnami. Zvýší se možnosti relaxačních a posilovacích cvičení žáků ve třídách se sportovním zaměřením, které budou prováděny pod odborným vedením. „Samozřejmostí je také, stejně jako na Dukelské, zajištění bezbariérového přístupu do navazujících objektů vnější svislou plošinou a vnitřním výtahem v objektu I. stupně,“ dodal náměstek.

I tato sportovní hala bude dětem k dispozici od příštího školního roku.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down