Ze záchranné stanice Pasíčka na Pardubicku vycestovali další zdraví dravci

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka v Boru u Skutče na Pardubicku, která se stará o handicapovaná zvířata, vypustila tento týden do přírody další zdravé jedince. Jednalo se o dvě poštolky obecné a jestřába lesního, které do přírody vyslala náměstkyně pardubického primátora Jiřina Klčová.

„Je to krásný pocit vidět, jak se dravci opět rozlétli tam, kam patří. Záchranné stanici v Pasíčkách patří velké poděkování za to, co dělá. S vedoucím stanice jsme si společně celý areál prošli a musím říci, že zvířat, o které zaměstnanci pečují, je zde opravdu hodně. Značnou část času pracovníci věnují také dětem, pro které zde pořádají různé ekovýchovné programy, naučné a víkendové pobyty, adaptační kurzy či školy v přírodě. Záchranná stanice Pasíčka se ujímá také zvířat odchycených na území Pardubic, proto město do Pasíček pravidelně posílá dotační podporu, která letos činí 300 tisíc korun,“ popisuje svou návštěvu Záchranné stanice v Pasíčkách náměstkyně pardubického primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová. Ta se v areálu navíc potkala se žáky ZŠ Staňkova, kteří zde jeden z pobytů absolvovali a dohlíželi samotnému vypouštění dravců.

Důvody odchytu zvířat v ohrožení

Zaměstnanci stanice ročně odchytí zhruba 1600 zvířat, z toho asi čtvrtina jsou právě jedinci odchycení v Pardubicích. Důvody odchytu jsou přitom různé. „Mezi nejčastější příčiny odchytu patří především zlomeniny, otrava, poškozené peří, otřesy a různé pohmožděniny, popáleniny od vysokého napětí, velký počet tvoří také mláďata, která vypadnou z hnízda. Rádi bychom areál modernizovali, ať můžeme naši péči ještě rozšířit, mít více prostoru pro zvířata s trvalým handicapem, která se do přírody již vrátit nemohou. Tito jedinci pak zůstávají v péči stanice nastálo,“ podotýká vedoucí stanice Josef Cach, podle jehož slov chodu stanice výrazným způsobem pomáhají také dobrovolníci.

Posláním Záchranné stanice Pasíčka je záchrana zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje a realizace ekovýchovných programů zejména pro děti a mládež. Součástí areálu je i veřejnosti přístupná expozice zvířat žijících v České republice a pokud by právě i veřejnosti chtěla nějakým způsobem pomoci, možností je několik. Podrobnosti o Záchranné stanici Pasíčka včetně informací o činnosti a nabízených programech jsou k dispozici na webu www.pasicka.cz.

/tz/*

Na snímku Jiřina Klčová, náměstkyně pardubického primátora, na návštěvě záchranné stanice Pasíčka

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down