Zlínský kraj pořídil pro své organizace už pětadvacet elektromobilů

Klíče od devíti nových elektromobilů si v úterý 30. dubna 2024 slavnostně převzali zástupci škol a dětských domovů zřizovaných Zlínským krajem. Hejtmanství nová auta na elektrický pohon pořídilo v projektu Elektromobily pro Zlínský kraj a jeho organizace.

„Od Krajského úřadu Zlínského kraje nová auta zamíří do Dětských domovů v Liptále, Valašských Kloboukách a Zlíně. Další budou sloužit na gymnáziích v Kroměříži, Slavičíně a Starém Městě. Jedno auto získá do užívání Střední škola nábytkářská a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. A dva elektrické vozy si převzalo Střední odborné učiliště Uherský Brod,“ přiblížila krajská radní pro oblast školství Zuzana Fišerová.

Místo spalovacích motorů elektromobily

„K dnešnímu dni je v provozu u krajem zřizovaných organizací už celkem 25 elektromobilů. Prvních pět zakoupil kraj už v loňském roce z menšího pilotního projektu pro sociální služby. Nákup zbývajících 20 je součástí projektu Elektromobily pro Zlínský kraj a jeho organizace, kde pořídíme celkem 58 elektromobilů a k nim 57 neveřejných nabíjecích stanic za více než 53 milionů korun. Z toho přes 22 milionů korun se nám podařilo získat z dotačních zdrojů,“ doplnil náměstek hejtmana pro strategický rozvoj a dotace Lubomír Traub.

Elektromobily z projektu Elektromobily pro Zlínský kraj a jeho organizace nahradí 45 vozů se spalovacím motorem v organizacích kraje, zbývajících 13 vozový park rozšíří. Z nich 35 vozů získají do užívání školské organizace, do sociálních služeb kraj pořídí 18 elektroaut, pro potřeby Zlínského kraje budou určeny 3 elektromobily a 2 vozidla budou sloužit krajským kulturním organizacím. Všechna vozidla na elektrický pohon by měla být dodána do konce února 2025.

Projekt Elektromobily pro Zlínský kraj a jeho organizace je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR, který na jeho podporu získal prostředky z Evropské unie z fondu Next Generation EU.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down