Eduard Kavala byl jako Osobnost venkova 2023 uveden do Síně slávy – pocta za rozvoj venkova

Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova ve spolupráci se Spolkem pro obnovu venkova, Svazem měst a obcí, Sdružením místních samospráv a Národním divadlem pořádala ve Valdštejnském paláci vyhlašování Osobnosti venkova roku 2023. Do pomyslné síně slávy byl za letošní rok uveden Eduard Kavala.

Český venkov za posledních deset let velmi zkrásněl a rozkvetl. Myslím si, že to je zásluha všech oceněných. Je to zásluha i letošního oceněného Eduarda Kavaly, který je člověk na správné židli. Má velkou osobní sílu prosadit si, co chce a přesvědčit ostatní. To dnešní ocenění je velkým poděkováním za to, co pro českou vesnici udělal,“ poděkoval oceněnému předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Jiří Vosecký.

Ocenění Osobnost venkova převzal Eduard Kavala z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila, místopředsedkyně horní parlamentní komory Jitky Seitlové, předsedy stálé komise Jiřího Voseckého a za přítomnosti předsedkyně Spolku pro obnovu venkova a poslankyně Evropského parlamentu Veroniky Vrecionové, předsedkyně Sdružení místních samospráv a poslankyně Parlamentu ČR Elišky Olšákové, místopředsedy Svazu měst a obcí Pavla Drahovzala a správní ředitelky Národního divadla Jany Dvořákové. Oceněný přijal gratulaci také od hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka.

Eduard Kavala je nepřetržitě starostou obce Bělotín od roku 1990. Osobně byl při vzniku Svazu měst a obcí ČR a krátce i místopředsedou jeho Komory obcí, téměř od počátku je ve vedení Spolku pro obnovu venkova ČR, osmnáct let byl jeho předsedou a od roku 2017 je 1. místopředsedou. Do Síně slávy, jako Osobnost venkova roku 2023, byl nominován Svazem měst a obcí ČR, Spolkem pro obnovu venkova ČR, Stálou komisí Senátu pro rozvoj venkova a Sdružením místních samospráv ČR.

Osobnosti venkova, jak šel čas od roku 2019

Na základě dohody s Národním zemědělským muzeem v Praze bude v jeho prostorách věnováno místo pro umístění fotografie dosavadních oceněných.

Ocenění Osobnost venkova bylo jako prvnímu uděleno v roce 2018 Jiřímu Vačkářovi in memoriam, v roce 2019 pak Janu Florianovi. Za rok 2020 bylo ocenění uděleno Josefu Bezdíčkovi, v roce 2021 Janu Krumlovi a před rokem Radko Martínkovi.

O dalších nositelích Ocenění Osobnost venkova roku jsme psali například zde: https://moderniobec.cz/radko-martinek-byl-jako-osobnost-venkova-2022-uveden-do-sine-slavy-pocta-za-rozvoj-venkova/ , zde: https://moderniobec.cz/josef-bezdicek-a-jan-kruml-byli-jako-osobnosti-venkova-2020-a-2021-uvedeni-do-sine-slavy-pocta-za-rozvoj-venkova/ a zde: https://moderniobec.cz/jako-prvni-byl-do-sine-slavy-pocta-za-rozvoj-venkova-uveden-jiri-vackar-in-memoriam/ .*

/tz/

Na snímku: Eduard Kavala (vpravo) přijímá gratulaci předsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Jiřího Voseckého

Foto: archiv Senátu

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down