Městská část Praha 12 otevřela novou mateřskou školu Mydlinky

Symbolicky, v pátek 1. září, byla přestřižením pásky slavnostně otevřena nová mateřská školka Mydlinky, navržena a za rekordních 17 měsíců realizována v pasivním energetickém standardu. Slavnostního aktu se vedle představitelů městské části Praha 12 zúčastnili také zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, zástupci zhotovitele stavby, architektonického studia a další hosté.

Jak v úvodu informoval starosta MČ Praha 12 Vojtěch Kos: „Po více jak 30 letech otevíráme novou mateřskou školu postavenou na zelené louce. Tato unikátní stavba se zelenou střechou, částečně zapuštěná do svahu, bude chloubou Prahy 12.“  Po slavnostním otevření školky následoval Den otevřených dveří, kdy si asi pětistovka návštěvníků prohlédla nejen interiér budovy, ale i přilehlou zahradu a potřebné zázemí  pro rozvoj dětí. Mateřská škola Mydlinky se ve svém vzdělávacím programu zaměří především na vytváření kladného vztahu k životnímu prostředí a přírodě vůbec. 

Výstavba mateřské školy Mydlinky v MČ Praha 12 na pozemku o rozloze 3 393 m2 mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská byla oficiálně zahájena v dubnu 2022. Moderní dvoupodlažní budova pro 112 žáčků byla navržena v pasivním energetickém standardu. Objekt mateřské školy, který je kvůli sklonu terénu částečně zahlouben v zemi, nabízí 4 prostorné třídy včetně dalšího zázemí, centrální moderně vybavenou kuchyň a učebnu pro speciální výuku. Mateřinka se zelenou střechou je zasazena do krásné zahrady, na které vzniklo  dětské hřiště s herními prvky z přírodních materiálů. Cílem projektantů a architektů bylo i zachování většiny stromů. 

Zajímavostí je cihlová kruhová studna, která byla objevena v průběhu terénních prací. Původně patřila ke starší stavební fázi dané lokality, panské vile, jejíž plány jsou datovány do roku 1897. V průběhu realizace stavby bylo rozhodnuto o zachování studny a zakomponování do návrhu zahrady.*

/tz/

Foto: archiv MČ Praha 12

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnil také (2. zleva)  Martin Kubelka, ředitel Magistrátu hlavního města Prahy, (3. zleva) starosta MČ Praha 12 Vojtěch Kos nebo (4. zleva) Petr Prchal, radní pro školství a integraci cizinců MČ Praha 12 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down