Městští strážníci ve Frýdku-Místku mají nové zázemí v objektu bývalé textilní školy

První vlaštovka nové městské čtvrti ve Frýdku-Místku. Radnice zrekonstruovala budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Začlenila tak nevyužívaný objekt původního slezanského areálu zpět do urbanistické struktury města. Zázemí v ní našli strážníci městské policie a přestupkové oddělení odboru vnitřních věcí magistrátu. Úpravy lokality mají pokračovat výstavbou nových obytných budov, obchodů a služeb soukromým investorem.

Nové zázemí získali strážníci ve Frýdku-Místku. Radnice nechala zrekonstruovat nevyužívanou budovu bývalého textilního učiliště v Těšínské ulici. Zároveň došlo k oživení první z budov nefunkčního průmyslového areálu, kterou opět mohou využívat občané města.

„Usilujeme o navrácení uzavřených, neprůchodných a nefunkčních textilních areálů zpět do struktury města. Nová služebna je prvním objektem, který jsme oživili a vrátili zpět do užívání obyvatelům. Projekt rekonstrukce vznikl již v roce 2018. Tehdy město objekt získalo formou směny v rámci uzavření memoranda o spolupráci se společností Slezan Holding a.s. V roce 2021 jsme projekt oživili z letargie a zahájili jeho kompletní rekonstrukci,“ upřesnil Jiří Kajzar, náměstek pro investice, finance a rozpočet, útvar hlavního architekta a majetkoprávní vztahy města.

Odkaz na průmyslovou minulost

Kontaktní centrum městské policie najdou návštěvníci v prvním patře budovy, kde je také přestupkové oddělení magistrátu. V druhém patře řeší strážníci administrativu, obsluhují dispečink a mají k dispozici sociální zázemí, šatny se sprchami a instruktážní místnost.

„Cílem města bylo vytvořit bezpečnostní centrum blízko budoucího dopravního uzlu u vlakového nádraží, kde vznikne nový dopravní terminál a přesune se tam autobusové nádraží. Promění se celý prostor přednádraží, kde vznikne nová čtvrť. Byty se službami vybuduje vlastník areálu Slezan Holding a.s., se kterým spolupracujeme na základě memoranda. Memorandum je výsledkem dobré spolupráce se Slezanem a chrání průmyslové budovy s historickou hodnotou, které ve městě musejí zůstat jako připomínka slavné textilní historie ve Frýdku-Místku,“ uvedl primátor Petr Korč.

Rekonstrukce vyšla na necelých 77,5 milionu korun včetně DPH, s tím, že necelých 32 milionů korun činila dotace z rozpočtu Státního fondu podpory investic a 15,5 milionu korun získalo prostřednictvím bezúročného úvěru. Původní služebna městské policie na třídě TGM, která nesplňovala parametry pro výkon práce strážníků, se nabídne formou licitace k prodeji.

Dalším krokem města bude rekonstrukce přilehlé křižovatky ulic Těšínská a Slezská. Úpravy mají začít na podzim.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down